Announcement

REXYGEN forum has been moved. This one is closed.
Head over to the new REXYGEN Community Forum at https://forum.rexygen.com.

Looking forward to meeting you there!
 

#1 2016-10-07 18:43:01

stepan.ozana
Member
Registered: 2016-10-06
Posts: 34

ReXHMI Inkscape-graf

Dobrý den, šlo by udělat komponentu v Inkscape pro zobrazení grafu v HMI vizualizaci (uloženou do RexHMI\libs), aby se potom dala z knihovny vkládat do grafiky manuálně vytvářené v Inkscape stejně jako ostatní komponenty jako je Display, BarGraph a podobně? Teď postupuju tak, že do vygenerovaného kódu manuálně dodám REX.WebBuDi.addTrendSignal(...)

Offline

#2 2016-10-09 20:15:01

jaroslav_sobota
Administrator
Registered: 2015-10-27
Posts: 535

Re: ReXHMI Inkscape-graf

Dobrý den,
pro grafy ve vizualizaci z Inkscape použijte Extensions->RexHMI->Group animation->Turn group into real-time graph. Následně na grupě spusťte 'Edit element' a dostanete se na dialog pro konfiguraci grafu.

Pokud je potřeba další vysvětlení, rád pomohu.

Jaroslav

Offline

#3 2016-10-10 17:55:01

marek
Member
Registered: 2016-10-10
Posts: 8

Re: ReXHMI Inkscape-graf

Dobrý den,
zkoušel jsem taky Vámi uvedený postup, ale když kliknu na "Group animation" tak již mi Inkscape nenabídne žádnou možnost jako je "Turn group into real-time graph". Objeví se mi pouze okno "vyberte prvek" (Select an element), ale prakticky nic nelze dělat. Obrázek posílám v příloze.

https://www.rexcontrols.cz/forum/img/me … mation.jpg

Děkuji,
Marek

Last edited by marek (2016-10-10 18:01:27)

Offline

#4 2016-10-10 18:12:17

jaroslav_sobota
Administrator
Registered: 2015-10-27
Posts: 535

Re: ReXHMI Inkscape-graf

Dobrý den Marku,
"group animation" funguje pouze pro grupy (skupiny). Objekt (typicky obdélník) je potřeba nejdříve seskupit (Ctrl+G) a to i v případě, že se jedná o jediný objekt. Tím se z objektu stává grupa a je možné aplikovat "group animation".

Kdyby to nepomohlo, dejte vědět.

Jaroslav

Offline

#5 2016-10-10 19:11:48

marek
Member
Registered: 2016-10-10
Posts: 8

Re: ReXHMI Inkscape-graf

Dobrý den,
moc děkuji za vysvětlení. Tohle by se mi tedy podařilo. Ale teď když jsem v Edit Element, tak vidím ID, Title a Module (Trend). V kartě Connections však nemám žádnou možnost jak napojit signály. V záložce Options je počet signálů (numberOfSignals) 1 a type Time. Zkoušel jsem postupovat podle návodu na této stránce, ale asi jsem udělal něco špatně, protože to nefuguje:

https://www.rexcontrols.cz/clanky/grafi … oci-raspbe

Dostal jsem se do REX HMI Configuration, kterou jsem nastavil podle bodu 13, ale nejsem si jistý jestli je tohle správná cesta. Zkusil jsem vizualizaci exportovat na Rpi, ale zatím to nefunguje...

Marek

Offline

#6 2016-10-10 19:16:11

marek
Member
Registered: 2016-10-10
Posts: 8

Offline

#7 2016-10-11 08:12:07

jaroslav_sobota
Administrator
Registered: 2015-10-27
Posts: 535

Re: ReXHMI Inkscape-graf

marek wrote:

Dobrý den,
Ale teď když jsem v Edit Element, tak vidím ID, Title a Module (Trend). V kartě Connections však nemám žádnou možnost jak napojit signály. V záložce Options je počet signálů (numberOfSignals) 1 a type Time.

Trend je trochu výjimka, jeho konfigurační dialog je 2-krokový. V prvním kroku je potřeba zvolit, kolik signálů v grafu chcete mít (numberOfSignals) a po potvrzení dialogu už uvidíte příslušný počet připojení (na kartě Connections).

Jaroslav

Offline

Board footer

Powered by FluxBB